Alüminyum kutu harf tanımına bakacak olursak, aliminyumun lazer veya cnc ile kesilip çevrilerek kaynak yapılmasıyla  oluşan kutu harflerdir. Başka bir deyişle bu harfler yazı ve logolar için alüminyum sac levhanın kesme derinlik oluşturmadan sonra kaynatılarak üç boyutlu yapılmasıdır.  Birçok atölye, şirket ve fabrika bu işi en iyi şekilde yürütmek için iyi bir izlenim oluşturarak tanınırlar.  Bu yerlerin çoğu için pazarlama, satış, üretim ve çalışanları seçmek büyük önem arz eder. Bu anlamda bilinen, tanınan bir yer olmak için birçok yöntem vardır. Ülke ve ya dünya çapında reklam vermek bunlardan biridir. Ancak bu reklamlardan sonra önemli olan firmanın, şirketin, dükkanın ya da atölyenin isminin yazılı olmasıdır.

Alüminyum Kutu Harf İmalatı Nasıl Yapılır?

Firmamız genel itibariyle müşrilerden aldığı sipariş üzerine, müşretiri memnuniyeti için onlarında onayını alarak kaliteli ürünler ortaya koymaktadır.  Alüminyum kutu harf İstanbul olarak tecrübeli  kadrosuyla isteneni en mükemmel şekilde teslim etmede uzmandır. Çünkü ürünün tesliminden montajına kadar geçen bu tüm süreçte her şey profesyonelce tamamlanır.

Alüminyum kutu harf imalatında adından da anlaşılacağı gibi alüminyum kullanılır.  Belli boyutlarda kesilen alüminyum tabelaların ön ve yan yüzlerinde kallanılır. Yapılan bu harf kesme işlemi 2 şekildedir; ön yüzeyde lazer, yan şeritler ise giyotin makaslarla kesilir. Müsterilerimzin isteği doğrultusunda kesilen harfler, müşterinin istediği yazı stiline uygun olarak kesilip gerekirse el ile de şekillendirilir. Daha sonra kullanılan argon yağı ile ön yüzey birleştirilir. Bu birleştirmenin ardından kaynak işlemi yapılarak zımparalanır ve nihayetinde harfler boyanmak için hazırdır. Müsterinin isteği dorultusunda elektrostatik toz boya veya akrilik boya kullanılarak bu aşama tamamlanır. Şimdi ise kullanıma hazır olan alüminyum kutu harfin ışıklı mı, ışıksız mı olacağına karar verilir. Eğer müşteri ışıklı isterse tabela içerisine su geçirmez modeller koyulur. Böylece tüm işlem tamamlanmış olur.

Alüminyum Kutu Harf Montajı  ve Fiyatları

Alüminyum kutu harf montajı arkasıdaki dekota ile kolaylıkla monte edilir. Daha sonra ledli dekota şablon kullanılıp zemine uygulanır. Bu sayede harfler dekotaya tam oturur ve yandan vidalanarak sabit hale getirilir. Böylece yeni tabelanız hayırlı olsun.

Alüminyum kutu harf fiyatları müşretinin seçimine göre ürünün ışıklı olup olmaması veya montaj durumuna göre farlılık göstermektedir.

Alüminyum Kutu Harf Çeşitleri

Alüminyum kutu harf imalatında sizler için kusursuz işçilik ve mükemmel görünüm hizmeti sunuyoruz. Birçok çeşitte alüminyum kutu harfler vardır;

  • Alüminyum kutu harf pleksi; bu pleksi kutu harfler sadece yanan ışıklı ve hem önden hemde yandan ışıklı olmak üzere iki çeşittir. Pleksi harf kullanımında dşkkat edilmesi gereken ilk şey önde ve yanda yanan ışıkların aynı olmaması gerektiğidir. Eğer farklı renklerde ışıklar kullanırsanız doğru kontür ile tabela daha net bir şekilde okunacaktır.
  • Aydınlatmasız alüminyum kutu harf; üretilen kutu harf her türlü koşulda sağlam kalacak şekilde ön yüzey ve yanlar elektrostatik boya ile boyanır.
  • Endirekt aydınlatnalı alüminyum kutu harf;  aydınlatma gerekli LED modüller kullanılarak yapılır ve boyamada ise elektrostatik boya kullanılır.
  • Önden aydınlatmalı fileli alüminyum kutu harf; bu kutu harflerin içine Led modülleri döşenir ve müşterinin isteği doğrultusunda kullanılmak istenen kalınlıkta file dönüşü yapılır. Elektrostatik boya müsterinin istediği renklerde yapılır. Kutu harfin ön yüzeyinde birinci kalite pleksi(akrilit), arkasında ise dekota kullanılarak montajı yapılır. Harf boyutları ortalama 250-3000 mm arasındadır.
  • Önden aydınlatmalı elkametli alüminyum kutu harf;  müsterinin isteği tasarım doğrultusunda pleksi rengi seçilip uygulanır.  Elektrostatik boya kullanılır. Kutu harflerin arka yüzeyi ile yan bantlarına kaynak yapılır. Kaynaklanan yere müsterinin istediği elektrostatik boya yapılıp ön yüzeye elkamet uygulanır.
  • Önden aydınlatmalı ters tava alüminyum kutu harf;  bu kutu harf ortam koşullarına dayanıklı ve Led modülü uzun ömürlüdür. Harfi oluşturan profiller kaynaklanır. Elektrostatik boya ile boyanır. Harf boyutu ortalama 250-300 mm arasındadır.
  • Önden aydınlatmalı ekonomik alüminyum kenarlı kutu harf; ürüne baktığımızda ters tava alüminyum kutuya alternatif olarak üretilir. Genellikle harf boyutları 250-3000 mm arasındadır. Diğer kutu harflere nazaran çok daha zarif bir görünüme sahiptir.